Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.
Gaudeamus
Gaudeamus Dodaj do ulubionych Kontakt

KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU

 

„ZDOBĄDŹ WSCHÓD” - KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU


Termin:
09-26 września 2013.
Cena: 8999 zł
 

Wpłaty za imprezę dokonywane są w następujący sposób:
Zadatek w momencie zapisu 1200 zł gotówką w biurze lub przelewem na konto.
II rata - 4000 zł na dwa miesiące przed wyjazdem. III końcowa wpłata na miesiąc przed wyjazdem (szczegółowe daty dzienne w umowie):


Dzień 1. Zbiórka o godz. 08.00 na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie- Okęciu, lot Warszawa – Moskwa.. Przylot do Moskwy, transfer metrem i zakwaterowanie w hotelu (pokoje wieloosobowe z łazienkami wspólnymi na korytarzach). Późnym popołudniem lub wieczorem planujemy długi spacer Ul. Twierską na Plac Czerwony, zobaczymy Kreml, Arbat, sobór Chrystusa Zbawiciela, przejedziemy się słynnym moskiewskim metrem, napijemy kwasu chlebowego przy Placu Maneżowym i nabierzemy sił przed dalszą podróżą (program spaceru uzależniony od możliwości „czasowych”)


Dzień 2.
Wyjazd z Moskwy – podróż koleją Transsyberyjską czas zacząć! Pierwszy etap naszej podróży potrwa ok. 24 godzin, a naszym miejscem docelowym jest Kungur. Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Podróż Koleją Transsyberyjską to jedna z najwspanialszych i z pewnością niezapomnianych przygód. Główny szlak to linia transsyberyjska, który prowadzi z Moskwy do Władywostoku. Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi 9288,8 km.Dzień 3
.
Poznajemy uroki podróżowania rosyjską koleją, zaprzyjaźniamy się z panią „Prawadnicą” i współpasażerami.


Dzień 4.
Przyjeżdżamy do miasta Kungur. Kwaterujemy się w pokojach gościnnych Dworca Głównego tak zwanych „komnatach oddycha” (DWORZEC NASZYM DOMEM!) lub w hotelu w centrum miasta. Są to pokoje 2,3,4,5 osobowe z dostępem do łazienek z prysznicem. Po krótkim odpoczynku udajemy się na zwiedzanie jednego z najbardziej urokliwych historycznych miasteczek nie tylko całego Trannsibu, ale i całej Rosji, dzięki prawie całkowicie zachowanej XIX wiecznej zabudowie. Spacer ul. K. Marksa i Lenina, wizyta w cerkwi Przemienienia Pańskiego i meczecie (koszt ok. 120 RUB), dla chętnych wycieczka do Lodowej Jaskini – nazywaną perłą Uralu (koszt ok. 450 RUB). Jaskinia zajmuje 7 miejsce na świecie pod względem długości wśród gipsowych jaskiń, ze względu na niską temperaturę panującą w środku (zawsze poniżej zera) na ścianach możemy zobaczyć niezwykłe lodowe formy. Dla turystów przygotowana jest 1,5 km trasa/ 1h 20 min /.
Po zwiedzeniu miasta wracamy do naszych „komnat”. Odpoczynek przed następna podróżą kolejową. Wieczorem wsiadamy do pociągu. Tym razem naszym miejscem docelowym jest Tiumień. Przejazd ok. 10 godzin. Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Nocleg w pociągu.


Dzień 5.
Tiumień. Kwaterujemy się w pokojach gościnnych Dworca Głównego tak zwanych „komnatach oddycha” (DWORZEC NASZYM DOMEM!). Są to pokoje 2,3,4,5 osobowe z dostępem do łazienek z prysznicem. Po krótkim odpoczynku udajemy się na zwiedzanie Tiumienia, najstarszego miasta Syberii, nazwanym matką syberyjskich miast i naftową stolicą Rosji. To obowiązkowy punkt programu dla wielbicieli rosyjskiej historii i architektury z oryginalnymi cerkwiami w stylu „sybirskiego baroku” i socrealistyczną zabudową, co razem tworzy niepowtarzalny postsowiecki architektoniczny eklektyzm. Przejdziemy się po centrum ul. Republiki, czyli po dawnym Trakcie Sybirskim, który przechodził przez miasto do początku XX wieku (przewidywany koszt wstępów ok. 300 RUB). Po zwiedzeniu miasta wracamy do naszych „komnat”. Odpoczynek przed następna podróżą kolejową. Wieczorem wsiadamy do pociągu. Tym razem naszym miejscem docelowym jest Nowosybirsk. Przejazd ok. 17 godzin. Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Nocleg w pociągu.


Dzień 6.
Nowosybirsk. Kwaterujemy się w pokojach gościnnych Dworca Głównego tak zwanych „komnatach oddycha” (DWORZEC NASZYM DOMEM!). Są to pokoje 2,3,4,5 osobowe z dostępem do łazienek z prysznicem. Po krótkim odpoczynku udajemy się na zwiedzanie
Nie sposób nie zatrzymać się choć na parę godzin w Nowosybirsku, głównym ośrodku przemysłowym, kulturalnym i naukowym Syberii ,nieoficjalnie nazwanym jej stolicą. To największe co do ludności miasto Syberii i 3. co do wielkości miasto w Rosji, położone po obu stronach rzeki Ob z największym dworcem kolejowym na całej trasie kolei transsyberyjskiej, imponującym rozmiarami, konstrukcyjnym rozmachem i architekturą. Przejdziemy się po centrum miasta Krasnym Prospektem do Placu Lenina oczywiście z pomnikiem Lenina, zobaczymy wizytówkę miasta – Teatr Opery i Baletu, chętni będą mogli odwiedzić galerię malarstwa z kolekcją ikon szkoły moskiewskiej i syberyjskiej, oraz obrazami rosyjskiego artysty Nikołaja Rericha (koszt wstępów ok. 300 RUB).
Po zwiedzeniu miasta wracamy do naszych „komnat”. Odpoczynek przed następna podróżą kolejową. Wieczorem wsiadamy do pociągu. Tym razem naszym miejscem docelowym jest Krasnojarsk. Przejazd ok. 12 godzin. Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Nocleg w pociągu.


Dzień 7.
Krasnojarsk. Siódmego i ósmego dnia naszej podróży zatrzymamy się w Krasnojarsku, 3. co do wielkości mieście Syberii, malowniczo położonym nad Jenisejem i otoczonym pierścieniem gór Sajanów. Przejdziemy się po centrum miasta ulicami Lenina, Marksa i Al. Pokoju, odwiedzimy Krasnojarskie Centrum Kultury . Nocleg w hotelu w centrum miasta, pokoje 4 osobowe z łazienkami.


Dzień 8.
Krasnojarsk – Stołby. Jednodniowy trekking po Parku Narodowym Stołby. Główną atrakcją tego ponad 47 tys ha rezerwatu jest kompleks graniotowo-sjenitowychform skalnych, zwanych słupami (po ros. stołbami) osiągającymi 90 metrów wysokości. Wycieczka fakultatywna koszt ok. 700 RUB.
Wieczorem wsiadamy do pociągu. Tym razem naszym miejscem docelowym jest Irkuck Przejazd ok. 19 godzin. Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Nocleg w pociągu.


Dzień 9.
Irkuck. W przeciągu wieków Irkuck, położony nad rzeką Angarą i wpadającymi do niej Irkutem i Uszakowką, był dla Rosji oknem na Daleki Wschód, Azję i Amerykę i do dnia dzisiejszego jest ważnym ośrodkiem handlowym, przemysłowym i kulturalnym Syberii Wschodniej. Przespacerujemy się po centrum miasta, prawdziwym rezerwacie architektury drewnianej (niektóre domy liczą po 100-200 lat) i nabrzeżu Angary, udamy się pod pomnik cara Aleksandra III, na rozkaz którego rozpoczęto budowę kolei transsyberyjskiej. Chętni mogą wejść do Muzeum Krajoznawczego z ciekawymi zbiorami archeologicznymi Wschodniej Syberii i buddyjskimi przedmiotami kultu religijnego. Nocleg w hotelu w centrum miasta lub w „komnatach oddycha” na dworcu kolejowym.


Dzień 10.
Zapraszamy na wycieczkę „Irkuck – Krugobajkałka”. Koleją Krugobajkalską, nazywaną pieszczotliwie Krugobajkałką, wybudowaną w latach 1902- 05 wzdłóż płd-zach brzegu Bajkału, wybierzemy się w 89 km podróż po krajobrazowo najpiękniejszym fragmencie Kolei Transsyberyjskiej, z przystankami i przewodnikiem na trasie: Irkuck- Sliudanka - Port Bajkał. Promem udamy się do Listwianki, autobusem wrócimy na nocleg do Irkucka. W Listwiance koniecznie trzeba zjęść przysmak z Bajkału – pysznego omula! Wycieczka w cenie imprezy. Nocleg w Irkucku.


Dzień 11.
Irkutsk –Ułan Ude – Iwołgińsk (50 km od Ułan-Ude). Po wykwaterowaniu wsiadamy do pociągu z samego rana. Jedziemy do Ułan-Ude (stolica Buriacji). Nasza podróż potrwa ok. 7 godz . Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Po przyjeździe do Ułan – Ude zakwaterowanie w hotelu lub na kwaterach prywatnych.Wieczór poświęcimy na spotkanie z miastem (zwłaszcza z największą Głową Lenina na świecie) oraz z przedstawicielami miejscowej Polonii.

Dzień 12. Środkami lokomocji miejskiej udamy się do Iwołgińska, centrum buddyzmu w Rosji, z przewodnikiem zwiedzimy iwołgiński dacan - uniwersytet-klasztor, składający się z czterech świątyń, biblioteki, muzeum sztuki buriackiej, domu lamów, hotelu i części uniwersyteckiej, posmakujemy narodowej buriackiej kuchni. Późnym popołudniem wrócimy do Ułan Ude, gdzie ogłosimy czas wolny (będzie można poleniuchować, udać się na zakupy lub zwiedzić bardzo ciekawy skansen). Nocleg.

Dzień 13. Z Ułan –Ude do Władywostoku. Najpierw rano  krótki spacer po mieście, które szczyci się największym pomnikiem głowy Leninia w świecie, ostatnie zakupy przed dwudniową podróżą do celu naszej podróży – Władywostoku. Wieczorem wsiadamy do pociągu. Tym razem naszym miejscem docelowym jest Władywostok . Podróz potrwa dwie doby i 18 godz. Przejazd wagonami „plackarta”, miejsca leżące (koszt pościeli ok. 120 RUB). Noclegi w pociągu.
 

Dzień 14. Podróż
Dzień 15. Podróż


Dzień 16.
Przyjazd do Władywostoku. Miasto, cel naszej wyprawy, zajmuje prawie cały półwysep Murawiewa-Amurskogo, oraz około 20 wysp. Po przejechaniu ponad 9288 km możemy śmiało sobie powiedzieć – zdobyliśmy wschód. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy obelisku poświęconym Transsibowi i zameldowaniu w hotelu udamy się do centrum położonym malowniczo na brzegu Zatoki Złoty Róg, chętni będą mogli odwiedzić liczne muzea tematycznie związane z portową historią miasta: Muzeum Floty, Muzeum Łodzi Podwodnej S-56, Muzeum Krajoznawcze, Muzeum Fortecy Władywostockiej (koszt zwiedzania ok. 100 RUB za każde muzeum), na własne oczy zobaczyć najważniejszy rosyjski port na Pacyfiku i zadumać się chwilę przy pomniku O. Mandelsztama, stojącym na miejscu dawnego łagru tranzytowego. Nocleg w hotelu (pokoje 4 osobowe ze wspólnymi łazienkami)


Dzień 17.
Władywostok. CZAS WOLNY! Knajpki rosyjskie, knajpki chińskie, knajpki japońskie i internacjonalne knajpki portowe. Zakupy na targu i inne.


Dzień 18.
Władywostok. Pożegnanie z miastem, ostatnie zakupy przed wylotem do Warszawy. Ok. godz. 18.00 lądowanie w Warszawie (lot z Władywostoku z międzylądowaniem w Moskwie).

 
Świadczenia:

- przelot na trasie Warszawa – Moskwa
- przelot na trasie Władywostok – Moskwa – Warszawa
- transport kolejowy zgodny z programem
- transfery do i z obiektów noclegowych (oprócz hoteli dworcowych) organizowane wynajętym transportem lub komunikacją lokalną
- wiza rosyjska
- opieka doświadczonego pilota wycieczki
- wycieczka w Irkucku
- ubezpieczenie
Uczestnicy grupowych imprez są ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowane przez BT Gaudeamus:
• „Koszty Leczenia - KL” wraz z „Assistance” - 30.000 EURO
• „Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – NNW” – 4.000 EURO
• „Bagaż Podróżny BP” – 400 EURO
Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu):
• „Koszty Rezygnacji z Imprezy Turystycznej KRIT” – cena imprezy lecz nie więcej niż 4000 EURO (składka opcjonalna 3,5 procent ceny imprezy; składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy jeśli do rozpoczęcia imprezy pozostaje więcej niż 30 dni, jeśli umowa zostaje podpisana w okresie krótszym niż 30 dni do rozpoczęcia imprezy składkę należy uiścić w dniu podpisania umowy)
DOKŁADNE POSTANOWIENIA W ZAKRESIE POWYŻSZYCH UBEZPIECZEŃ ZAWARTE SĄ W OWU – OGÓLNYCH WARUNKACH UBEZPIECZENIA, KTÓRE BT GAUDEAMUS PRZEDSTAWIA NA WŁASNEJ WITRYNIE INTERNETOWEJ – SUGERUJE SIĘ WIĘC ZAPOZNANIE SIĘ Z OWU AXA.


Cenne informacje:

Dokumenty: ważnym dokumentem uczestników tej imprezy jest ważny paszport (co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia imprezy).; każdy uczestnik jest zobowiązany do dostarczenia do BT Gaudeamus swojego paszportu wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym (biuro przesyła wniosek) oraz dwoma zdjęciami w terminie między 01, a 03 sierpnia 2011 – niedostarczenie paszportu we wskazanym terminie zwalnia biuro z obowiązku zapewnienia wizy rosyjskiej

Pieniądze: walutą oficjalną w Rosji jest rosyjski rubel (RUB); 1 PLN = ok. 10 RUB; walutą uniwersalną , do wymiany będzie amerykański dolar (USD), 1 USD = ok. 30 RUB;
- na wyżywienie uczestnik wyda ok. 8 tys. RUB ;
- koszty wstępów i wycieczek fakultatywnych + koszty pościeli w pociągach to ok. 3 tys. RUB
- pamiątki ok. 2 tys. RUB
- zaokrąglając należy wziąć ze sobą, co najmniej 500 USD
- koniecznie fundusz awaryjny, co najmniej 100 USD
- RAZEM: 600 USD
Dolary powinny być wydane po 2000 roku, a na banknotach nie powinny znajdować się żadne dodatkowe naniesienia typu „piecząteczki”, „gryzmoły długopisem”, „itp.”.

Zdrowie: nie ma konieczności obowiązkowych szczepień, polecamy jednak, aby każdy „globtroter” miał aktualne takie szczepienia przeciwko: wirusowemu zapalenie wątroby, błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu – są to szczepienia, które warto uaktualnić; prosimy o zabranie ze sobą własnych „mini apteczek” z podstawowymi lekarstwami, bandażem, plastrami, wodą utlenioną itp.

Rzeczy praktyczne: Proszę zabrać nóż, serwetki, kubki -w pociągu najlepiej przygotować sobie jedzenie. W trakcie podróży podczas przerw na stacjach kolejowych istnieje możliwość zakupienia napojów, pierogów, ciepłych dań, lodów, owoców i warzyw. Dobrym pomysłem jest wzięcie nawilżonych chusteczek do pociągu. W trakcie podróży pociągiem można za darmo otrzymać wrzątek z tzw „kipiatoka”, wobec tego należy wziąć ze sobą termos lub kubek termiczny, herbatę ekspresową oraz zupki „instant”.


ZAPISY

Biuro Sprzedaży:
Plac Szczepański 8/206

31-011 Kraków

Biuro czynne:
09.00 - 17.00 (pon - pt)
Telefony:
12 430-07-64 (g. 9.00 - 17.00)
12 641-00-66 (g.18.00 - 22.00)
501 51 51 79 (g. 09.00 - 22.00)

email: admin@gaudeamus.com.pl
Gadu-Gadu: 7763231 (g. 9-17) oraz 2944477 (g. 19-22)
Konto bankowe (Inteligo): 50 10205558 1111 1280 1960 0087

Galeria zdjęć

 
Gaudeamus | Wakacyjny kurs pilotów | Przewodnik Kraków | Sylwester w górach | Tybet | Kirgistan - Chiny zachodnie
Wyspa Wielkanocna | Peru | Meksyk | Sylwester w Chinach - Harbin | Chiny ze spływem po Jangcy | Chiny - Góry Tęczowe | Kamczatka
Nepal annapurna trekking | Uzbekistan - Jezioro Aralskie | Chorwacja wycieczka | Krym wakacje | Narty studenckie | Nowa Zelandia
Kurs pilota | Kurs wychowawców | Kurs przewodnika Kraków | Kurs przewodników beskidzkich | Kurs kierowników | Partnerzy                                                      Imprezy firmoweNasze konto na Facebook'u Nasze konto na Youtube