Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.
Gaudeamus
Gaudeamus Dodaj do ulubionych Kontakt

KRYM WAKACJE

KRYM - PÓŁWYSEP ROZMAITOŚCI


Termin: 23.08 - 05.09.2014
Cena: 1650 zł
 
Wpłaty za imprezę przyjmowane są gotówką w biurze lub przelewem na konto w całości lub w ratach: I rata w momencie zapisu 500 zł, II rata 1150 zł do 1 sierpnia 2014.


PROGRAM

Dzień 1
Zbiórka uczestników w Krakowie ok. godz. 21.00 - wyjazd autokarem do Lwowa. O dokładnej godzinie i miejscu zbiórki powiadamiamy Uczestników 10 dni przed imprezą wysyłając stosowne maile i sms-y

Dzień 2
W godzinach rannych przyjazd do Lwowa. Zakwaterowanie w hotelu ( pokoje 2 i 4 osobowe z łazienkami na korytarzu).
Po 2, 3 godzinach odpoczynku przejazd trolejbusem do centrum Lwowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejskim. Zwiedzimy między innymi cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Jeśli wystarczy czasu i sił udamy się na Kopiec Unii Lubelskiej - Wysoki Zamek. Potem oczywiście starówka gdzie pewnie podczas przerwy każdy z nas chętnie wychyli słynne piwko "Lwowskie". Na starówce koniecznie musimy zobaczyć i omówić Czarną Kamienicę, Katedry Ormiańską i Łacińską, Kaplicę Boimów i wiele innych szczególnych miejsc, dzięki którym Lwów znajduje się na elitarnej liście UNESCO. Wieczorem czas wolny w mieście, możliwośc zrobienia zakupów na dalszą drogę w hipermarkecie  oddalonym 10 min. od naszego hotelu.

Koszty zwiedzania i wyżywienia pozostają po stronie Uczestników. Na bilety wstępów należy przeznaczyć kwotę 20 zł, obiad w restauracji w centrum Lwowa to koszt 20-30 zł.

Dzień 3
Przejazd autokarem na zabytkowy dworzec kolejowy we Lwowie. Ostatnie chwile na uzupełnienie zapasów żywieniowych.
W godzinach porannych rozpoczynamy przejazd koleją na Krym - czyli realizujemy jedną z najciekawszych atrakcji naszej imprezy. Podróże kultowymi postsowieckimi wagonami to przygoda! Wagony typu płackarta czyli "integracyjne" z niezamykanymi przedziałami zawsze wzbudzają zdziwienie i ciekawość. Dłuuugie przystanki, podczas których uprawia się szczególny handel z 'babuszkami" dodają kolorytu tej specyficznej podróży!
Przejazd w wagonach "płackarta" z 6 - osobowymi, niezamykanymi przedziałami

Dzień 4
Przyjazd do Symferopola-administracyjnej stolicy Autonomicznej Republiki Krymu, skąd trolejbusem, udamy się do Ałuszty. Zanim zakwaterujemy się w hotelu czeka nas jeszcze jedna przesiadka i krótka podróż autobusem, przez miasto.
Nasz ośrodek to obiekt  z bardzo ładnym zapleczem. Duża stołówka, ładny basen (dodatkowo płatny ok.  5 zł za dzień) Pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami, TV i lodówką.
Obiadokolacja, po której udajemy się na słynny ałusztański deptak. Nad Morzem Czarnym w centrum Ałuszty, Krymczanie wybudowali deptak, którego mogliby pozazdrościć mieszkańcy Lazurowego Wybrzeża. Trudno opisać, jakim gwarem tętni to miejsce. Setki knajpek, restauracji, straganów z ciekawymi pamiątkami - to wszystko miesza się z muzyką przygodnych trubadurów oraz ulicznego karaoke. Ciężko wrócić z tego spaceru wcześniej niż późnym wieczorem.

Dzień 5
Śniadanie, a potem przejazd autokarem na plażę. Nasz ośrodek znajduje się w odległości ok. 2,5 km od plaży. Codziennie specjalny, darmowy autokar dla naszych Uczestników kursuje pomiędzy plażą, a ośrodkiem. Wieczorem zapraszamy na plażę miejską przy wspomnianym, słynnym deptaku.

Dzień 6
Wycieczka fakultatywna autokarowa do Bahczysaraju i Czufut Kale.
Bahczysaraj - ("miasto-ogród"), stolica Krymskiego chanatu. Założona w XV-XVI stuleciu. Możliwość obejrzenia wsławionego przez Mickiewicza pałacu chanów, haremu, cmentarza chanów,Fontanny Łez.
Czufut Kale - skalne miasto - średniowieczne miasto-twierdza. Nazwa w języku Tatarów krymskich oznaczała "twierdzę żydowską" Przez znaczną część swoich dziejów (od XVI wieku) zamieszkane w większości przez Karaimów. Położone jest na szczycie góry stołowej, od zachodu, południa i północy ograniczonej urwiskami wysokości 10 - 30m. Całe miasto ma 46 hektarów.
Wycieczka fakultatywna, dodatkowa płatna u Pilota Wycieczki. Zapewniamy transport autokarowy, opiekę Pilota Przewodnika, bilety wstępów. Koszt wycieczki ok. 100 zł płatne w UAH. Wycieczka odbywa się przy minimum 20 Uczestnikach.
Wieczorem wracamy do "Czajki" na obiadokolację.

Dzień 7
Wypoczynek na plaży, a wieczorem "gry i zabawy" na deptaku i wokół!

Dzień 8
Po śniadaniu wycieczka fakultatywna, autokarowa do Nowego Światu i do Twierdzy w Sudaku.
Sudak- założona przez Rzymian w I-III twierdza i osada. Uwagę turystów przyciąga zachowana w dobrym stanie twierdza
z XVI rycerzy z Genui. Obecnie Sudak jest największym centrum turystycznym Wschodniego Krymu.
Nowyj Swiet- miasteczko o wcześniejszej nazwie "Paradiz"- "Raj", usytuowany 7 km od Sudaka. Książe Golicyn założył tu w 1878 roku zakład produkcyjny szampana wg własnej oryginalnej receptury. Możliwość zakupienia golicynowego trunku. Nowy Świat to również rezerwat przyrody. To przede wszystkim fantastyczny szlak - droga wykuta w litej skale nad samym morzem. Droga prowadzi do tajemniczych pieczar, gdzie Książe Golicyn magazynował swój doskonały trunek. Potem "Drogą niewiernych żon" udamy się na "Skałę Nosorożec" i odwiedzimy tunel kontrabandzistów. Oczywiście czymże byłaby wycieczka do Nowego Świata bez kąpieli w Morzu Czarnym!
Wycieczka fakultatywna, dodatkowa płatna u Pilota Wycieczki. Zapewniamy transport autokarowy, opiekę Pilota -Przewodnika, bilety wstępów. Koszt wycieczki 100 zł płatne w UAH. Wycieczka odbywa się przy minimum 20 Uczestnikach.
Wieczorem wracamy do "Czajki" na obiadokolację.

Dzień 9
Dzień relaksu i odpoczynku. Kąpiele i plażowanie. Plażowanie i kąpiele. Oczywiście nie należy zapominać o doskonałych winach krymskich, a i piwa mają godne i zacne, nie mówiąc o mocniejszych destylatach. Dla chętnych wycieczka górska na górę Demerdży (1239 m.n.p.m.), słynącą przepięknych formacji skalnych. Koszt wycieczki wycieczki, ok.50 zł, płatne na miejscu w UAH.

Dzień 10
Po śniadaniu wycieczka autokarowa, fakultatywna do Ałupki, na górę Aj Pietri.
Ałupka - pałac Generała-Gubernatora Kraju Noworosyjskiego, właściciela Krymu, hrabiego Woroncowa. Wybudowany przez nadwornego architekta króla Wilhelma IV. Winston Churchill, który mieszkał w pałacu podczas "Konferencji Jałtańskiej" stwierdził, że obiekt ten przypomina mu starą Anglię.
Aj-Pietri- (góra Św. Piotra)- niesamowity widok na Południowy Brzeg Krymu z wysokości 1234 m. Wyjazd kolejką linową. Na górze możliwość konnej lub wielbłądziej przejażdżki i degustacji regionalnych dań i wina Krymskich Tatarów.
Wycieczka fakultatywna, dodatkowa płatna u Pilota Wycieczki. Zapewniamy transport autokarowy, opiekę Pilota -Przewodnika, bilety wstępów. Koszt wycieczki ok. 100 zł płatne w UAH. Wycieczka odbywa się przy minimum 20 Uczestnikach.
Wieczorem wracamy do Ałuszty na obiadokolację.

Dzień 11
Dzień relaksu i odpoczynku. Kąpiele i plażowanie. Plażowanie i kąpiele. Dla wytrwałych wycieczka w Góry Krymskie. Można zdobyć słynny Czatyrdach (1527 m.n.p.m). Chętni będą mili okazję zobaczyć przepiękną jaskinię Emine-Bair- Chosar. Koszty zwiedzania, ok. 25 zł, pozostają po stronie uczestników. Wycieczka do ustalenia z Pilotem i Przewodnikiem Krymskim. Koszt wycieczki 50 zł, płatne w UAH, u pilota.

Dzień 12
Po śniadaniu wycieczka fakultatywna, trolejbusowa i rejs do Jałty, Liwadii i Jaskółczego Gniazda.
Do Jałty pojedziemy TROLEJBUSEM. Tabor trolejbusowy na Krymie stanowią Czeskie Skody które obsługują najdłuższą, trolejbusową linię na świecie.
Jałta- niekwestionowana stolica Południowego Brzegu Krymu i centrum rozrywki jak w dzień, tak i w nocy. `
Liwadia -najważniejszym obiektem turystycznym Liwadii jest kompleks pałacowy, któremu początek dał Lew Potocki. Pałac
w Liwadii był ulubionym miejscem letniego wypoczynku ostatnich carów Rosji. Zmarł tu w 1894 car Aleksander III Romanow, a ostatni rosyjski car Mikołaj II Romanow przebywał tu prawie każdego roku wraz z rodziną.W czasie II wojny światowej w Liwadii - niewielkiej miejscowości koło Jałty) odbyła się konferencja jałtańska ustalająca na przeszło 40 lat polityczny podział powojennej Europy.
Jaskółcze Gniazdo - na Jaskółcze Gniazdo popłyniemy statkiem wycieczkowym (jak będziemy grzeczni to zobaczymy skaczące delfiny) Pewien rosyjski magnat dawno temu wybudował dla swej kochanki "neo średniowieczny" zamek. Jest to najbardziej charakterystyczny symbol Krymu. Często figuruje na mapach i planach półwyspu. Fotografują się tu wszyscy odwiedzający tę okolicę turyści.
Wracamy do Ałuszty statkiem oglądając dużą część południowego brzegu Krymu, a na pewno wpatrując się w Ajudag, czyli górę "Niedźwiedź”, który majestatycznie pochyla się i pije wodę z morza (słoną?).
Wycieczka fakultatywna, dodatkowa płatna. Zapewniamy transport autokarowy i rejs statkiem wycieczkowym opiekę Pilota -Przewodnika, bilety wstępów. Koszt wycieczki ok. 100 zł płatne w UAH. Wycieczka odbywa się przy minimum 20 Uczestnikach.
Wieczorem pożegnalna kolacja.

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd trolebusem do Symferopola. Trochę czasu wolnego, który można wykorzystać np. na zakup dość tanich płyt CD. Potem już jako doświadczeni, kolejowi globtroterzy zajmujemy miejsca w pociągu relacji Symferopol - Lwów, aby przeżyć kolejną "przygodę w drodze"

Dzień 14/15
Przyjeżdżamy do Lwowa, gdzie czeka na nas nasz autokar. Ostatnie zakupy i jazda do Krakowa. Późnym wieczorem dojeżdżamy do Krakowa.

ŚWIADCZENIA:

* Transport autokarem (Kraków - Lwów - Kraków)
* 1 nocleg we Lwowie - hostel, pokoje 2 i 4 osobowe z łazienkami na korytarzu, obiekt po niedawnym remoncie, w pobliżu duże centrum handlowe "Pivdennyj" z największym we Lwowie supermarketem.
* Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem miejskim
* 9 noclegów w Ałuszcie - standard wg programu
* Wyżywienie w Ałuszcie od kolacji po przyjeździe do śniadania w dniu wyjazdu (śniadania i obiadokolacje),
* Przejazd trolejbusem Symferopol- Ałuszta- Symferopol
* Przejazd w wagonie sypialnym Lwów- Symferopol- Lwów - standard wg programu
* Opiekę polskiego Pilota Wycieczki
* • Uczestnicy grupowych imprez są ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowane przez BT Gaudeamus:
• „Koszty Leczenia - KL” wraz z „Assistance” - Europa 10.000 EURO;
• „Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – NNW” – Europa 2000 EURO ;
• „Bagaż Podróżny BP” – Europa 200 EURO ;
• Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu):
• „Koszty Rezygnacji z Imprezy Turystycznej KRIT” – cena imprezy lecz nie więcej niż 4000 EURO (składka opcjonalna 3,5 procent ceny imprezy; składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy jeśli do rozpoczęcia imprezy pozostaje więcej niż 30 dni, jeśli umowa zostaje podpisana w okresie krótszym niż 30 dni do rozpoczęcia imprezy składkę należy uiścić w dniu podpisania umowy)
DOKŁADNE POSTANOWIENIA W ZAKRESIE POWYŻSZYCH UBEZPIECZEŃ ZAWARTE SĄ W OWU – OGÓLNYCH WARUNKACH UBEZPIECZENIA, KTÓRE BT GAUDEAMUS PRZEDSTAWIA NA WŁASNEJ WITRYNIE INTERNETOWEJ – SUGERUJE SIĘ WIĘC ZAPOZNANIE SIĘ Z OWU AXA

INFORMACJE

Finanse
Walutą obowiązującą na Ukrainie jest "Hrywna - UAH”, lecz walutą uniwersalną na tę imprezę będzie USD lub EURO.
W przypadku zabierania dolarów należy mieć banknoty wydane po 2000 roku - bez żadnych zarysowań, czy małych piecząteczek (zdarzają się różne esy floresy na dolarach). W obu przypadkach nie należy zabierać bilonu. Złotówki można wymienić tylko we Lwowie. Kantory na Ukrainie są ogólnie dostępne, często pracują całodobowo. W Ałuszcie i Jałcie są bankomaty, które przyjmują karty VISA i MAESTRO.

Koszty dodatkowe
Wyżywienie i koszty wstępów we Lwowie (ok. 10 EURO); wyżywienie podczas podróży kolejowej to koszt ok. 10 EURO w obie strony; używki - słodycze - owoce itp to koszt ok. 10 EURO dziennie (należy zwrócić uwagę na to, że ceny na Ukrainie, co rok stają się wyższe, a w tym momencie są prawie na tym samym poziomie, co ceny polskie)

Koszty wycieczek fakultatywnych
Wycieczki fakultatywne będą kosztowały razem ok. 450 zł (według programu). Wszystkie wycieczki organizowane są przy współpracy Ośrodka Czajka, co daje gwarancje pewności, co do organizatora. Wycieczki oferowane na ulicy są trochę tańsze, lecz nie wiadomo, kto jest ich organizatorem, co w konsekwencji może prowadzić do wielu przykrych sytuacji.

Żelazna rezerwa
Nie wolno zapominać o środkach na wszelki wypadek. Proponujemy zabranie sumy min. 50 EURO.

Koniecznie zabrać
Paszporty ważne, co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia imprezy, oraz ksero strony ze zdjęciem, telefony komórkowe z uaktywnionym roamingiem.
Leki osobiste oraz profilaktyczne, amatorzy górskich wycieczek „mocne” obuwie, ciepłą odzież oraz kurtki przeciwdeszczowe.
Dobrym pomysłem jest wzięcie nawilżonych chusteczek do pociągu.
Prosimy nie brać dużej ilości prowiantu- we Lwowie będzie dostatecznie dużo czasu zarówno w środę, jak i czwartek tuz przed wyjazdem na zakup prowiantu i napojów do pociągu
Proszę zabrać nóż, serwetki, kubki -w pociągu najlepiej przygotować sobie jedzenie. W trakcie podróży podczas przerw na stacjach kolejowych istnieje możliwość zakupienia napojów, pierogów, ciepłych dań, lodów, owoców i warzyw.
Kto ma i gra na gitarze to koniecznie trzeba wziąć!

OPINIE UCZESTNIKÓW (ubiegłych wyjazdów)


SZCZUROWIE: Było zajebiście! Podziękowania dla was dziewczyny.
ANETA I DAWID: Cierpliwe pilotki. Ciekawe miejsca do zwiedzania. Ciekawa przygoda, jednak nie dla zmanierowanych. Po takim wyjeździe przez jakis czas nie będziemy narzekać na polskie warunki (autokary, drogi, WC)
SYLWIA I ALBERT: było fajnie, w pewnych momentach ekstremalnie. Panie kolonistki uśmiechnięte od rana do wieczora, mimo trudnych pytań od kolonistów
MACIEK I PAWEŁ: wycieczka organizacyjnie i programowo bez zarzutu, panie kolonistki sprawiły się na medal. Polecamy!
PAOSKI I KECZUP: fajnie, super, zjebiaszczo, bardzo pięęęęknie. Długo by opowiadać.
KRZYSZTOF I TOMASZ: bardzo mi się podobało, że przewodniczki nie chrapały
NOWAK AGNIESZKA: generalnie niewiele pamiętam
ADAM I AGA: wypas
NATALIA: bardzo mi się podobało i szkoda, że tak krótko
M.M. CZARNOTA: dobra organizacja, kompetentne przewodniczki, właściwe podejście do uczestników, bardzo pomocne, właściwe osoby na właściwym miejscu
GOSIA I KASIA: zajebiaszczo…
GAŁDYSZYŃSCY: dobra pogoda, tanie wino i piwo, ale zimne morze i basen i te wszędobylskie kurczaki „ pyszne” jedzenie na stołówce.
ŁAZuGA I BOCHENEK: jeśli ktoś jest miłośnikiem czasów komunizmu to wyjazd mógł zaliczyć do udanych. MY po dwóch tygodniach doceniamy jednak wszystko, co polskie i zachodnie. Dużym plusem była wspaniała pogoda i ciepłe morze.
SYLWIA WRÓBEL: fantastyczny wyjazd. Urocze widoki, niesamowite widoki. Fajna ekipa i przewodniczki. Świetna organizacja. Minus- jedzenie w hotelowej stołówce. Reasumując- Krym po prostu trzeba zobaczyć!
KATARZYNA BRZOZOWSKA: piękny Krym ,pełen „rozmaitości”, sympatyczna grupa, urocze pilotki zaskakujące „menu” reasumując- bardzo udane wakacje.
TOMEK: było bardzo pięknie.

 
 

Gębala Agnieszka: „W sumie organizacja imprezy i odpoczynek były bez szwanku;)”

Katarzyna Radomska: ”Zbyt krótki pobyt w Ałuszcie, za dużo ciekawych miejsc do zobaczenia w tak krótkim czasie, za mało plażowania. Generalnie było fantastycznie. Świetna organizacja, ciekawe wycieczki, najlepsza przewodniczka;) Więcej tego typu wycieczek w takie mało „oklepane „ miejsca! „
Kęska Agnieszka: „Opinia pozytywna z małymi obiekcjami : do okna(małe), ilości jedzenia (mało), ciśnienia wody (małe). Ale super sympatyczna przewodniczka i organizacja w pełni zrekompensowała te małe minusy. Ogólnie organizacja bdb.,
a nawet cel. Mało dni na „byczenie” się na plaży, ale za to dużo ciekawych rzeczy do zobaczenia.”
Michał Pieprzyk: „Moim zdaniem wyjazd bardzo udany, lecz mam kilka uwag. Jedzenia mało (nie zawsze), pokój bardzo skromny z małym okienkiem. Ale zdecydowanie więcej zalet : bdb. opieka pilota, ciekawe wycieczki fakultatywne, miłe towarzystwo i urocze krajobrazy Krymu. Podsumowując- udany wyjazd! ;)”
Maciej Kmita: ” Ja jestem bardzo zadowolony. Także, dlatego, że robiłem kurs wychowawców kolonijnych
w "Gaudeamusie" i na obydwu rzeczach się nie zawiodłem. Było naprawdę cool!”
B. Gajda: ” Wypad udany, przechałabym się jeszcze raz , tylko wtedy wzięłabym ze sobą polskie jedzenie;) Wycieczki super, organizacja dobra, szkoda, że tak szybko minęlo.”
Monika B.: ” Wyjazd całkiem w porządku, szczególnie doceniam zaangażowanie i troskę Wandzi o to, żeby każdy na wycieczce czuł się dobrze. Polecam wycieczki, dzięki którym można poznać uroki Krymu. Podróż pociągiem można spokojnie przetrwać. Polecam! „
Alicja Mazurek: Wyjazd był bardzo udany. Pozwolił docenić jak dobrze jest w Polsce. Pozwolił mi poznać częściowo kulturę Ukraińców. Ogólnie super.”
Serczyk Justyna: „ Jestem b. zadowolona z wyjazdu. Uważam,że wycieczka była dobrze zorganizowana i była nasycona wieloma interesującymi wycieczkami fakultatywnymi.”
Dagmara Wacławek: „ Wycieczka bardzo mi się podobała, była doskonale zorganizowana. Bawiłam się dobrze
i odpoczęłam. Wycieczki fakultatywne bardzo ciekawe i pouczające, na pewno długo pozostaną w pamięci. Krym jest piękny, szkoda tylko, z tak daleko, ale podróż też ma swój sposób ciekawa i unikalna.”
Maciej Dudzki: ” Obóz był bardzo udany. Wyjazdy świetnie zorganizowane. Niezwykle udany była wyjazd na Aj-Pietri”
Jan Fortuniak i Oleśka Grzegory: Fajnie było, słońce grzało. A wino w głowach nam, szumiało.Krymie złoty, Krymie błogi. Wrócimy na Twe drogi.Arturowi dziękujemy, a Wandęczkę całujemy.
Elżbieta Smolak: Oprócz długiego przejazdu pociągiem, było super.
Beata Klamżyńska i Justyna Łozińska: Bardzo nam się podobało.
Łukasz Jakubowski: Tak odległy zakątek został przybliżony w sposób prosty jednocześnie zrozumiały. Prysły stereotypy o obawach związanych z pobytem na Ukrainie. Niedostępne twierdze zostały otwarte, niedosięgnione góry zdobyte,
a niespokojne morze ujarzmione. Choć Krym to nie Rzym, na pewno tu wrócę.
Marek Wojtas i Stanisław Toszkow: Wysoka kultura osobista pilotki oraz Jej sympatyczność. Bardzo dobra organizacja. Najważniejszym jednak wydaje się być indywidualne traktowanie uczestników wycieczki , jak również wsłuchiwanie się
w potrzeby grupy. Ciekawe wycieczki.
Katarzyna Horna: Ogólnie było przyzwoicie, nawet bardzo. Organizacja zaskoczyła mnie bardzo mile. Szczególnie Wandzie jestem wdzięczna za okazaną mi pomoc. Dzięki.
Gosia Sekuła: Organizacja zaskoczyła mnie mile, ponadto Wanda dała sobie radę z nami wszystkimi i za to trzeba Ją podziwiać.
Katarzyna Wnuk: Ronald Regan, nasz kierownik był tyranem, budził wszystkich na śniadanie.
Barbara Stanisławska: Wyjazd udany, dobrze zorganizowany. Wydaje mi się, że trudno jest zorganizować wyjazd do mimo wszystko trochę egzotycznego kraju. Wiele zobaczyłam. Fajny kontakt pilotki z grupą i bardzo ciężka jej praca. Dzięki Wandzia.
Ania i Sławek Kowalscy: Krym śliczny. Pilot - rezydent na medal!


ZAPISY

Biuro Sprzedaży:
Plac Szczepański 8/206
30-011 Kraków

Biuro czynne:
09.00 - 17.00 (pon - pt)

Telefony:
12 430-07-64 (g. 9.00 - 17.00)

501 51 51 79 (g. 09.00 - 22.00)

email: admin@gaudeamus.com.pl

Konto bankowe (Inteligo): 50 10205558 1111 1280 1960 0087


Pokaż Studencki Krym na większej mapie
- Początek wyprawy
- Istotny punkt wyprawy

Galeria zdjęć

 
Gaudeamus | Wakacyjny kurs pilotów | Przewodnik Kraków | Sylwester w górach | Tybet | Kirgistan - Chiny zachodnie
Wyspa Wielkanocna | Peru | Meksyk | Sylwester w Chinach - Harbin | Chiny ze spływem po Jangcy | Chiny - Góry Tęczowe | Kamczatka
Nepal annapurna trekking | Uzbekistan - Jezioro Aralskie | Chorwacja wycieczka | Krym wakacje | Narty studenckie | Nowa Zelandia
Kurs pilota | Kurs wychowawców | Kurs przewodnika Kraków | Kurs przewodników beskidzkich | Kurs kierowników | Partnerzy                                                      Imprezy firmoweNasze konto na Facebook'u Nasze konto na Youtube